Psychiatria

Na wizytę do lekarza psychiatry zapraszamy osoby dorosłe, które doświadczają pogorszenia codziennego funkcjonowania psychicznego. Zwykle sam pacjent odczuwa „że coś się zmieniło”, niejednokrotnie to najbliżsi zauważają zmianę zachowania pacjenta.

Zwykle, gdy istnieją wątpliwości od czego zacząć leczenie, warto w pierwszej kolejności umówić się na wizytę lekarską celem postawienia właściwego rozpoznania.

Wizyta w gabinecie

Na wizytę lekarską w gabinecie LubeckiMED, przy ul. Francuskiej 182 w Katowicach, umawiamy pacjentów w konkretnym terminie.

Zależy nam by nasi pacjenci czuli się komfortowo i nie czekali w kolejce. W przypadku wydłużenia czasu do rozpoczęcia planowej wizyty zapraszamy do pobliskiej kawiarni.

Na wizytę lekarską można przyjść samemu lub z osobą towarzyszącą. W okresie pandemii Covid obowiązuje na miejscu noszenie maseczek ochronnych i zachowywanie dystansu w pomieszczeniach wspólnych.

Czas trwania wizyty pierwszorazowej to około 60 min., każdej kolejnej 30 min.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u psychiatry?

1

Zabrać ze sobą dokument tożsamości.

2

Przynieść kserokopię wcześniejszej dokumentacji medycznej z leczenia (kartoteka z poradni, karty informacyjne z leczenia somatycznego i psychiatrycznego), wyniki badań obrazowych głowy, wyniki badań laboratoryjnych z ostatniego roku, inne które pacjent uzna za istotne.

3

Można spisać dotychczasowy przebieg choroby, co ułatwi zbieranie wywiadu oraz pytania, które pacjent chciałby zadać lekarzowi.

4

Należy zabrać listę wszystkich stosowanych leków i suplementów diety (zapisać ich nazwy i dawki).

Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, w którym zapyta o Twoje dolegliwości, czas ich trwania, czynniki, które mogły mieć wpływ na ich występowanie jak stres, zmiany życiowe, choroby somatyczne i wiele innych. Na podstawie badania lekarz stawia wstępne rozpoznanie.

W większości przypadków, już na pierwszej wizycie pacjent otrzymuje adekwatne leczenie. Niekiedy potrzebna jest dodatkowa diagnostyka psychologiczna, którą można przeprowadzić w tym samym miejscu.

W trakcie wizyty:

1

Lekarz wyda Ci jasne, pisemne zalecenia np. jak stosować leki, gdzie się zgłosić, jakie badania wykonać.

2

Otrzymasz sms z kodem do e-recepty oraz numer recepty w formie papierowej (także na leki refundowane zgodnie z aktualnymi wskazaniami).

3

W niektórych przypadkach konieczne będzie skierowanie do dalszej diagnostyki lub do dalszego leczenia np. na badania laboratoryjne, badanie obrazowe lub do szpitala.

4

Na prośbę pacjenta lekarz może wydać zaświadczenie o stanie zdrowia, OL-9, dla potrzeb zespołu orzekania o niepełnosprawności i inne.*

* W szczególnych przypadkach psychiatra wydaje orzeczenia o stanie zdrowia na potrzeby postępowania sądowego w sprawach o ubezwłasnowolnienie, leczenie bez zgody czy umieszczenie w DPS.

W ramach wizyty lekarskiej możliwa jest także porada prawno-psychiatryczna dla pacjenta lub na prośbę jego rodziny.

Płatność za wizytę możliwa jest przelewem, gotówką, kartą płatniczą, telefonem, zegarkiem oraz blikiem.

Telewizyta

Wizyta lekarska prowadzona z użyciem transmisji audio lub audio-video. Preferowana jest dla pacjentów w ustabilizowanym stanie, kontynuujących leczenie. W uzasadnionych przypadkach realizujemy wizyty pierwszorazowe w formie telewizyty.

W LubeckiMED prowadzimy telewizyty od 2020 roku. Łącznie zrealizowaliśmy ich już kilka tysięcy. Nasze doświadczenie pokazuje, że w zdecydowanej większości sytuacji, są one pełnowartościową formą wizyty lekarskiej. W przypadku wątpliwości, pacjent otrzymuje jasne informacje o zasadności bezpośredniego kontaktu z lekarzem.

Wizyta zdalna jest bardzo wygodną formą komunikacji, szczególnie dla naszych pacjentów, którzy mieszkają w odległych miejscach Polski oraz tych, którzy przebywają czasowo lub na stałe za granicą.

Przebieg telewizyty jest identyczny jak wizyty w gabinecie lekarskim. Zdalny system generowania e-recept, e-skierowań oraz możliwość wystawienia e-zwolnienia lekarskiego umożliwia pacjentowi korzystanie z tych wszystkich udogodnień bez wychodzenia z domu.

Realizacja telewizyty:

1

Zadzwoń pod numer +48 793 348 456 - ustal datę i godzinę telewizyty lub skorzystaj z naszego systemu rezerwacyjnego.

2

Zapoznaj się z naszym regulaminem świadczenia usług, przejście do patności oznacza jego akceptację.

3

Płatność za telewizytę możesz dokonać na 1 z 3 sposobów:

4

Usiądź wygodnie i zrealizuj wizytę przez telefon o ustalonej porze.
Pamiętaj: korzystając z telewizyty możesz otrzymać zalecenia drogą e-mail: e-receptę, e-zwolnienie, e - skierowanie.

W LubeckiMED mamy wieloletnie doświadczenie
w prowadzeniu wizyt lekarskich.
Prosimy zapoznać się z najczęstszymi pytaniami, na które odpowiadamy w zakładce BAZA WIEDZY.

Wizyta domowa

Wizyty lekarza w domu pacjenta lub w innym wskazanym miejscu (domy opieki, domy spokojnej starości, oddziały rehabilitacji). Wizyta domowa nie różni się formą od typowej wizyty lekarskiej.

Zalety wizyt domowych jak wygoda i dyskrecja czynią z nich coraz bardziej popularną formę korzystania z opieki zdrowotnej. Zdarza się, że wizyta lekarza w domu pacjenta jest jedyną możliwością udzielenia mu fachowej pomocy psychiatrycznej.

Wizyta domowa szczególnie polecana jest dla osób, które nie mają czasu lub nie potrafią samodzielnie dotrzeć do gabinetu lekarskiego, szczególnie starszych lub obciążonych somatycznie.

Dowiedz się więcej o specjalistach w LUBECKI MED